Dream LinuxO Linuxu.cz
Uvodinstalacelokalizacenetworkingengageostatni

Engage Panel:

Co by to bylo za systém, kdybychom si jej nemohli přizpůsobit dle obrazu svého. Tato sekce má za úkol vás provést změnami vašeho Engage panelu.

A co je to ten Engage panel?:
Engage panel
Engage panel je to úžasné grafické udělátko v podobě spodní lišty s ikonkami :o)

Nastavení:

Nastavení engage panelu je o trošku - o pár úkonů složitější.

Změna pořadí & odstranění nepotřebných ikon:

V domovském adresáři máme složku .engage v této složce se nachází základní konfigurace engage panelu.
Nás teď zajímá složka .order a v ní soubor order - poklepeme na něj dvakrát myší a spustí se nám textový editor, ve kterém můžeme provádět základní změny.

.engage.engage2
 
Zde vidíme výpis všech programů na engage panelu. Chceme-li nějáký z panelu odstranit, dáme před jeho název znak křížku #
A naopak - chceme-li nějáký z programů na engage povolit, pak křížek odstraníme:o)
Pořadí ikonek aplikací na panelu, je rovno pořadí, v jakém jsou uvedeny v konfiguračním souboru.

Vytvoření nové položky - spouštěče na Engage panel:

Předpokládejme, že jsme tak jak je uvedeno v sekci Ostatní k programu Synaptic, nainstalovali balíček K3b. Jak ale přidáme ikonku K3b a vytvoříme spouštěč aplikace na engage panel na místo GnomeBaker?

Vytvoříme si pracovní složku - jen pro udržení pořádku a zkopírujeme do ní ikonku K3b ( ta se nachází - /usr/share/icons/Hi_Dream/32x32/apps).
Podobně jako jsem učini já - vytvořil jsem na ploše pracovní složku k3b a zkopíroval do ní ikonku k3b.png
e_util1e_util2e_utils3

Pro samotné vytvoření je třeba spustit Terminál, pomoci příkazu cd se přemístit do pracovní složky a spustit program e_util_eapp_edit s parametrem spouštěč.eap

Vyplníme podle vzoru - program je bez popisků - takže první linka je text zobrazovaný při umístění kurzoru na ikonku aplikace. Zbylé tři vyplněné kolonky jsou skutečná jména nainstalovaného programu.
Ikonku přidáme jendoduchou fintou:) eapp_edit nezobrazuje žádný odkaz na přidání ikonky, ale pokud umístíme myš přímo nad první vyplňovací linku - změnu určitě uvidíme. Stačí kliknout na toto místo a jdeme do dalšího Levelu.
Přidáme ikonku a vše uložíme. Tak jak je ukázáno na obrázku výše.
e_util_eapp_edit vytvořil v naši pracovní složce nový spouštěč - ten zkopírujeme do složky .engage/icons.
e_util4

Nyní je třeba provést ještě několik drobností. Přesuneme se o složku vedle:o) čili: .engage/order a upravíme soubor order přesně tak jak jsem popsal o několik řádků výše.Vše je znázorněno na obrázku:e_util5

Nyní soubor uložíme a přes nabídku hl.menu - Nastavení -> Engage Options načteme znovu panel... Já používám volbu More Zoom and Bounce, ale jinak stačí kliknout na O.K. A tady je výsledek:
engage k3b
k3b
Spodni cast
HTML & CSS Josef Němec